Perła Wrocław

Oficjalne forum drużyny Perła Wrocław

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Każdy, kto posiada nr gg, ma go podać w swoim profilu - pomoże nam to w kontaktach między sobą!

#1 2012-06-20 09:16:51

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

RAPORT POMECZOWY :

* WYNIK           Perła Wrocław 5 : 5 Studenci

* CZAS GRY     90min.

* STADION       Kuźniki

* SKŁAD          Bastek - Locza, Lisu, Żółw - Jaro, Kacper, , Saviola, Arek - Gołaś

* REZERWA      Adam

* RELACJA
Mecz zakończony SKANDALEM!! Nie będę relacjonował zbyt obszernie przebiegu samej gry. Przespaliśmy początek, rywal to wykorzystał, prowadził 2:5, po czym jak zwykle rzuciliśmy się do odrabiania strat. Po raz kolejny udało się - remis 5:5 i... UCIECZKA (dosłownie) Studentów. Nagle kończą mecz, twierdząc, że ich dwóch zawodników musi iść. Przecież trudno było dograć 5 czy 10min. do "złotego gola" , który wyłoniłby zwycięzcę (o ironio). "Ewakuowali" się z boiska z prędkością najszybszego francuskiego pociągu TGV.
W mojej opinii jest to skandal, tym bardziej, że sytuacja ta powtarza się kolejny raz (nagły koniec meczu przy remisie). Uważam, że na jakiś czas trzeba zawiesić rozgrywanie spotkań z nimi, bo jest to trochę niepoważne.

+ PLUSY
   - bylo więcej powrotów niż zwykle
   - jak zawsze wola walki
   
 
- MINUSY
   - Panowie musimy wbić sobie do głowy, że mecz NIE zaczyna się od 15 czy 20 minuty!! Brakuje na początku  koncentracji, łatwo tracimy gole, a później musimy gonić wynik

   - krycie przy stałych fragmentach nie funkcjonuje! Osamotniony Kulig oddaje strzały głową nawet gdy w naszym polu karnym jest 4 obrońców. Tak nie może być, walczy w powietrzu, przeszkadzajmy w oddaniu dobrego strzału

   - problem z przecinaniem długich podań. Niestety "obcinamy się" i futbolówka trafia do przeciwników. Jeden napastnik (tym bardziej pokroju Kuliga) nie może siać grozy na naszej połowie. Musimy lepiej odcinać od podań

   - wg mnie występuje zbyt duża przerwa między formacjami obrona - pomoc. Środek pola pozostaje bez naszych zawodników, ponieważ obrona czasem zbyt głeboko się cofa, a pomocnicy idą za bardzo do przodu i powsteje dziura. Dzięki temu rywal ma za dużo miejsca i spokojnie rozgrywa piłkę

   - jeżeli przeprowadzamy atak to praktycznie nie ma zmiany skrzydła (przegrania na drugą stronę). Ta strona, która rozpoczyna ofensywę, najczęściej ją kończy. Czasem warto odwrócić akcję, poszukać niekrytego partnera


Ps. Tymi minusami nikogo oczywiście nie atakuję. Zwracam po prostu uwagę na nasze błędy, które można wyeliminować! Wypowiedźcie się, podyskutujmy i stawajmy się lepsi!

Ostatnio edytowany przez Arek (2012-06-20 09:18:43)


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#2 2012-06-20 14:43:03

 Saviola

Moderator

2791632
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 309

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Nasza drużyna gra zazwyczaj gra 2-3 obrońcami i 4 skrzydłowymi. Nikt nie jest przypisany na stałe na środek pomocy jako rozgrywający którym stara się być Arkadiusz, i brak typowego DP, którym w moim mniemaniu sprawdziłby się Adam który zaliczył kilka ważnych odbiorów.
Kulig, Piniu oraz Filas dostawali piłke w środku pola i robili z nią co chcieli - a przede wszystkim podbiegnięcie 20m bez ataku z piłką i strzał na bramkę.


Visca El Barca!

Offline

 

#3 2012-06-21 01:08:04

marek

Moderator

7148650
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 136

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

poperam saviole brak środkowego czy to zwykly pomocnik na środku czy DP jako pierwsza osoba która zagęszcza środek pola i przeszkadza w tworzeniu akcji przeciwnika wtedy obrona nie ma dylematu czy wychodzic do zawodnika czy pilnować innego który stara się wbiegać za plecy obrońców, przeciwnik odrazu miałby mniej sytuacji przy naszej bramce,

Offline

 

#4 2012-06-21 09:22:00

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Potrzebujemy typowego defensywnego pomocnika, który będzie odbierał piłki w środku pola. Ja nie jestem najlepszy w destrukcji, o wiele bardziej nadaję się do rozgrywania (ofensywny pomocnik).
Także proponowałbym Adama, który posiada umiejętności gry w obronie. Potrafi także nieźle podać piłkę, co jest ważne dla pozycji DP. Drugim kandydatem jest dla mnie Czarek - dobry odbiór i zdyscyplinowany taktycznie. Jeżeli będziemy mieli 3-4 obrońców to proponuję właśnie jego.

Co do skrzydłowych to bardzo dobrze swoją pozycję trzyma Jarek Drąg. Zawsze operuje na przypisanej mu flance. Niestety dosyć często druga strona pozostaje wolna, a wtedy to ja staram się nią wypełnić i powstaje luka w środku pola.

Ostatnio edytowany przez Arek (2012-06-21 12:19:33)


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#5 2012-06-21 11:44:22

 Saviola

Moderator

2791632
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 309

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

A ja z kolei powiem tak. Jak będzie nadmiar obrónców co raczej się nam nie zdarza na meczu,to jako dp widzę Zółwia. W tym meczu pokazał że potrafi odebrać i rozegrać dobrze piłę.

No i panowie kur... przede wszystkim: gdzie jest bramkarz?
Trzeba się rozejrzeć za kimś kto będzie grał regularnie, a na dodatek na tej pozycji.


Visca El Barca!

Offline

 

#6 2012-06-21 12:14:55

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Za bramkarzem można rozejrzeć się na Playarenie (stamtąd pozyskaliśmy Marka). Sandał faktycznie ostatnio rzadko gra, a jeśli już przychodzi to na ogromnym kacu i jego forma pozostawia wiele do życzenia... Rywalizacja goalkeeperów może bardzo dobrze zrobić całej drużynie.

Także mamy 3 kandydatów na pozycję trivote (def.pomocnik), a jak wiadomo od przybytku głowa nie boli


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#7 2012-06-21 12:59:29

Zolw

pomocnik trenera

5665064
Zarejestrowany: 2010-05-26
Posty: 94

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Ja i tak bardzo często rozpoczynam akcje od bramki, starając się przyciągnąć jednego zawodnika rywali do siebie i podać na wolne pole dłuższym czy krótszym podaniem, żeby rozpocząć na dobre akcję. Czasem zdarza mi się też kiwać rywali, żeby krycie się trochę rozluźniło, a na pewno to byłoby łatwiejsze, jakbym wiedział że mam z tyłu jeszcze jednego obrońcę który mnie zaasekuruje, lub do ewentualnego oddania piłki.
Bądźmy szczerzy - na obronie gram dlatego, że zazwyczaj to obrońców brakuje, a nie pomocników, a bez nominalnego napastnika da radę spokojnie grać, w przeciwieństwie do braku obrony. Nie mam zamiaru wywalać kogoś na obronę, kto od dawna gra na pomocy, żebym ja mógł bardziej z przodu pograć (no chyba że to mecz w byle jakim składzie o większą pietruchę niż zawsze, to wtedy się zapędzam czasem), nie ja jestem od takich decyzji. Jednak jak mamy 3 obrońców na boisku, to zazwyczaj wychodzę trochę przed nich i gram na takim DP właśnie i myślę, że tragicznie to nie wygląda, coś tam czasem pokiwam, coś podam, a i okazji do strzału zza pola jest więcej. Coś tam się czasem dobrze od drewna odbije Oczywiście mam też gorsze dni, że nic nie idzie, no ale to normalka u każdego.

Offline

 

#8 2012-06-21 16:25:49

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Jeżeli mielibyśmy 3 obrońców to wtedy mógłbyś zagrać defensywnego pomocnika z krwi i kości


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#9 2012-06-22 15:41:44

Zolw

pomocnik trenera

5665064
Zarejestrowany: 2010-05-26
Posty: 94

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Chyba z drewna i żywicy

Tyle że zazwyczaj nie mamy

Ostatnio edytowany przez Zolw (2012-06-22 15:42:26)

Offline

 

#10 2012-06-22 16:39:24

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 5 : 5 Studenci 19.06.2012r.

Mogę powiedzieć, że w nadchodzącym meczu będziemy mieli 4 obrońców, jeżeli oczywiście wszyscy zadeklarowani przyjdą


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwierszyki na chrzest transport ziemi Piła busy Belgia