Perła Wrocław

Oficjalne forum drużyny Perła Wrocław

Ogłoszenie

Każdy, kto posiada nr gg, ma go podać w swoim profilu - pomoże nam to w kontaktach między sobą!

#1 2010-07-12 10:52:23

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

RAPORT POMECZOWY :

* WYNIK           Studenci 12 : 7 Perła Wrocław

* CZAS GRY     ok. 100 min.

* STADION       Słubicka

* SKŁAD          Sandał - Dwid, Szczerba - Adam, Młot, Arek - Jarek, Locza

* STRZELCY    Jarek 3 , Dwid 2 , Adam 1  , Locza 1 , Saviola 1

* ASYSTY        Arek 4 , Jarek 1 , Dwid 1 , Saviola 1

* RELACJA
Studenci bardzo szybko zadali nam trzy nokautujące ciosy - po 5 minutach prowadzili już 3:0. Próbowaliśmy odrabiać straty jednak tego dnia nie byliśmy w stanie ich dogonić , choć czasem zbliżaliśmy się na dwa gole. Poziom spotkania nie stał na zbyt wysokim poziomie z powodu panującego upału.

+ PLUSY
   - dokładne podania po ziemi
   - nagłe przyspieszenie akcji

- MINUSY
   - graliśmy z 1 nominalnym obrońcą
   - po raz kolejny złe krycie przy rzutach rożnych
   - chcieliśmy wejść z piłką do bramki
   - brak strzałów z dystansu
   - zbyt dużo podań , które nic nie wnosiły do gry


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#2 2010-07-12 11:06:29

 Saviola

Moderator

2791632
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 309

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

- utrata wspaniałego zawodnika którym jest Saviola


Visca El Barca!

Offline

 

#3 2010-07-12 13:57:58

 Mlot

ZIZOU

568721
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 471

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Saviola napisał:

- utrata wspaniałego zawodnika którym jest Saviola

Z dwojga złego lepiej było Cię oddać niż trzymać u nas... : q


@topic

Na pewno błędem było oddawanie (mimo wszystko) kreatywnego pomocnika, gdzie graliśmy dwoma napastnikami.
Kolejnym minusem jest aż zbyt duży altruizm, tych, którzy w 80% odpowiadają za bramkostrzelność perły...

No i reasumując bardziej potraktowałbym to jednak jak sparing...


ZIZOU!

Offline

 

#4 2010-07-12 16:13:53

Dvidk

Gość

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Śmiało można powiedzieć, że "graliśmy jak nigdy, przegraliśmy jak zawsze". Gra w środku pola momentami ocierała się o perfekcję. Pomocnicy zagrali naprawdę dobre spotkanie, wyróżnić należy Młota, który świetnie rozgrywał ze mną piłkę i w duecie sprawiał poważne problemy przeciwnikom. W tym meczu zabrakło jednak (poza naturalnie obroną) wykończenia akcji. Piłki często dogrywane były idealnie w tempo, w wielu sytuacjach zabrakło jednak zimnej krwi napastników i stąd tak mało bramek.

 

#5 2010-07-13 11:09:01

 Locza

El Loco

11283231
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 434

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Rzeczywiście zgodzę się co do altruizmu w ataku - zwłaszcza z mojej strony... co nie zawsze mogło działać na korzyść.
Moim zdaniem zabrakło nam przede wszystkim obrońcy (zazwyczaj gramy trzema)...
Poza tym, o ile błyskotliwość niektórych podań faktycznie przyprawiała o zawrót głowy, o tyle brakowało trochę kreatywności i zimnej krwi z przodu, ale o tym jeszcze na koniec.
Powtarza się po raz kolejny ten sam minus - teraz szczególnie niewłaściwe krycie przy stałych fragmentach gry, co Arek ujął w raporcie i to czego nie ujął, a mianowicie fatalne próby wybicia piłki do przodu przy np. rzutach rożnych (mówię próby, bo o wybiciach nie ma tu mowy). Dzięki poprawieniu tylko tego elementu, można było stworzyć o kilka więcej całkiem groźnych sytuacji, gdzie napastnikowi na drodze do bramki stałby tylko jeden obrońca, a czasami nawet nie. To przy nawet PRZECIĘTNEJ postawie sępów dałoby dodatkowe nawet 2-3 gole.
I powiem jeszcze jedno: co do podań (np. ich niezliczonej liczby) nie mam wielkich pretensji, bo to jest element futbolu, czasami trzeba zwolnić akcję... rozegrać, pograć na zmęczenie przeciwnika, ale... takie podania nie mogą być źródłem naszych strat - podania albo są celne w 95 %, albo ich w ogóle nie ma (patrz: nie umiem podawać; umiem, ale już przez nie 10 razy straciliśmy piłkę = mniej podań / inne sposoby gry)...
Kolejna sprawa - jeśli powtarzamy kolejny sposób rozegrania (podań) po raz wtóry, to nie liczmy na to, że zaskoczymy przeciwnika... trzeba korzystać z wielu wariantów - nie mówić "nie gramy wysokich piłek w pole, bo to nie ma sensu, bo są wyżsi" lub "na ch*j wycofywać do tyłu, jak to nic nie da, przyjmy do przodu" (przykłady) - trzeba korzystać z całej gamy zagrań, tym bardziej, jak jedno nam nie idzie - spróbować drugiego, trzeciego wariantu - nie wałkować ciągle tego samego (myślę o krótkich podaniach, bo one dawały sporo strat, niekiedy zbyt dużo gry indywidualnej - kiwanie się).

To są oczywiste zasady gry, ale czasami mam wrażenie, że zachowujemy się na boisku, jakbyśmy nigdy o nich nie słyszeli...


____________________________________________________________________________________
Tak młody jak dziś, nie będziesz nigdy.

Offline

 

#6 2010-07-13 11:34:52

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Według mnie typowy napastnik powinien być samolubem i oddawać dużo strzałów jeśli ma piłkę w polu karnym. Locza z Jarkiem całkiem dobrze się rozumieją , ale w ostatnim meczu przesadzali z podaniami między sobą.
Dobre z naszej strony jest przyspieszenie gry jednym podaniem. Czasami klepaliśmy piłkę w okolicy środka boiska i wtedy Dwid lub ja zagrywaliśmy prostopadłą piłkę w pole karne , a to stwarzało sytuację bramkowe.
Osobiście uważam , że główną przyczyną porażki był brak wystarczającej liczby obrońców w naszym zespole.

Ostatnio edytowany przez Arek (2010-07-13 11:39:11)


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#7 2010-07-13 13:49:46

 Mlot

ZIZOU

568721
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 471

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Locza napisał:

I powiem jeszcze jedno: co do podań (np. ich niezliczonej liczby) nie mam wielkich pretensji, bo to jest element futbolu, czasami trzeba zwolnić akcję... rozegrać, pograć na zmęczenie przeciwnika  [...] "nie gramy wysokich piłek w pole, bo to nie ma sensu, bo są wyżsi" lub "na ch*j wycofywać do tyłu, jak to nic nie da, przyjmy do przodu"

Co do tych dośrodkowań, nie jest ich aż tak mała liczba, ale np. ja wole wciągnąć rywala na swoją połowę, a potem jedną piłką w uliczkę rozstrzygnąć akcję, dlatego z mojej strony wrzutek w pole karne nie ma się co spodziewać... zawsze grałem po ziemi, czy to u siebie na boisku, czy przy innych meczach, i po prostu w takiej "kulturze gry" zostałem "wychowany"...


ZIZOU!

Offline

 

#8 2010-07-13 14:42:40

 Locza

El Loco

11283231
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 434

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Ok. Do podań nic nie mam... to że chcesz wciągnąć przeciwnika na naszą połowę, zwłaszcza jak masz dobrego rozgrywającego do pomocy, się chwali. Chodzi mi jedynie o to, że dobrze jest, gdy zawodnik potrafi i co istotne korzysta z całej gamy zagrań, a nie skupia się na kilku konkretnych elementach.

Podam na przykładzie wybicia rzutu rożnego (przez nas). Często gramy krótko z narożnika boiska. Co jeśli do zawodnika (np. Arka) podejdzie przeciwnik? Czy mimo to będziesz szukał krótkiego podania, czy wbijesz piłkę w pole karne? - Wtedy nie ma wyboru, co do preferowanego stylu. Owszem, można zagrać krótko, ale szanse na to, że rywal przejmie piłkę są olbrzymie. Mówię to, bo... zdarza się (i to nie sporadycznie), że gramy krótkim podaniem choćby z autu, podczas gdy z przodu stoi jeden, dwóch niekrytych lub krytych, ale czekających na wypuszczenie napastników, którzy piłki nie otrzymują. To jest też apel o: szlifowanie dalekich wybić i PATRZENIE, bo nie zawsze, ale czasami zdarza się sytuacja, że zamiast prowadzić atak pozycyjny, wymieniając 30 podań, można zagrać jedno długie i w ten sposób doprowadzić do sytuacji bardzo groźnej. Dodam, że nawet w ostatnim meczu, dość długie prostopadłe podania dawały znakomite rezultaty.


Aha... i każdy ma swój licznik, kiedy czegoś jest dużo, a kiedy mało, ale dla mnie liczba dośrodkowań była marna (mówiąc o dośrodkowaniach, mam także na myśli zagrania ze skrzydła na przedpole do bezpośredniego uderzenia - do czego w sumie chcieliśmy dążyć).

Ostatnio edytowany przez Locza (2010-07-13 14:52:44)


____________________________________________________________________________________
Tak młody jak dziś, nie będziesz nigdy.

Offline

 

#9 2010-07-13 15:47:27

 Mlot

ZIZOU

568721
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 471

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Ale żeby te długie piłki zagrać czysto do napastnika, żeby tylko dostawił nogę (ewentualnie jeszcze przyjął), to trzeba to szlifować, i te górne, i te dolne (sytuacja chociażby przy bramce Robinho dla Brazylii w meczu z Holandią). Zaproponowałem trening/meczyk wewnętrzny na zaporoskiej, jest to mały obiekt, ale również można grać górnymi piłkami, a przez to, że obszar gry mniejszy niż na słubickiej ćwiczylibyśmy celność zagrań, ale oczywiście nikt nie przyjdzie, co do upałów temperatura ma zamykać się w około 24 stopniach (onet.pl, i dziś w radiu usłyszałem podobne prognozy), na boisku jest cień więc można odpocząć...
A również przy takim spotkaniu można wymienić uwagi co do gry, nowe pomysły, rozwiązania.. : )


ZIZOU!

Offline

 

#10 2010-07-13 16:13:13

 Locza

El Loco

11283231
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 434

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Na wszelkie treningi jestem otwarty tylko, żeby było tak z 10 osób przynajmniej, to bym się nie obraził...


____________________________________________________________________________________
Tak młody jak dziś, nie będziesz nigdy.

Offline

 

#11 2010-07-13 16:14:31

Dvidk

Gość

Re: Studenci 12 : 7 Perła Wrocław 10.07.2010r.

Tak Locza, ale zwróć uwagę na to, że dalekie podanie "za plecy" obrońców, tak samo jak i dośrodkowanie, jest już opcją ostateczną. Po takim zagraniu możliwości są 2: strzał na bramkę albo strata piłki.
Rozumiem, że można się przyczepić co do gry podaniami, że nie wnoszą nic do gry, że to tylko ładnie wygląda, ale mimo wszystko jest to najskuteczniejsza forma ataku (Hiszpania mistrzami świata!). Pod jednym, jedynym warunkiem: takie podania nie mogą kończyć się głupią stratą. Tych strat w meczu było jednak kilka i wynikały może z małego zgrania, może z pewnej nerwowości, ale mimo wszystko nie było ich aż tak znowu dużo. Większość piłek była jednak tracona, po próbie zagrania prostopadłej piłki do napastnika. Coś, o czym nikt do tej pory nie wspomniał: kiepska gra bez piłki. To kolejny element, który przydałoby się poddać treningowi. Napastnicy muszą znaleźć się na takiej pozycji, żeby zagranie do nich było w ogóle możliwe, w przeciwnym wypadku gra jest taka, jaka była, czyli pozycyjna, bez szybkich prostopadłych zagrań.
Jednak kilka dograń jakie widziałem na meczu, śmiało upewnia mnie w przekonaniu, że z Perły można wycisnąć dużo więcej i istnieje w niej spory potencjał. Chociażby kilka moich wrzutek w pole karne, gdzie wystarczyło dołożyć głowę/nogę i byłaby bramka. Owszem, te zagrania były dobre, ale instynkt strzelecki (w tym wypadku głównie Loczy) był na prawdę świetny. Znajdował się dokładnie tam, gdzie piłka była grana, tylko niestety brakowało skuteczności. Jednak, gdy trzeba było piłkę rozegrać, wtedy sprawa wyglądała trochę gorzej.

Tak w skrócie: uważam, że mimo przegranej, zagraliśmy świetny mecz (brak obrony dał się we znaki). No a żeby wygrywać trzeba potrenować to o czym była mowa: krycie przy stałych fragmentach, dalekie wybicia, prostopadłe podania otwierające drogę do bramki i grę bez piłki. Skuteczności trenować specjalnie nie trzeba. Grałem z wami parę razy i uważam, że ten mecz to po prostu "wypadek przy pracy"

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgossip girl www.domki-letniskowe.biz.pl klej lakma