Perła Wrocław

Oficjalne forum drużyny Perła Wrocław

Ogłoszenie

Każdy, kto posiada nr gg, ma go podać w swoim profilu - pomoże nam to w kontaktach między sobą!

#1 2010-11-15 14:42:18

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

RAPORT POMECZOWY :

* WYNIK           Perła Wrocław 11 : 20 Studenci

* CZAS GRY     ok.120min.

* STADION       Korty

* SKŁAD          Lis - Żółw, Łysy - Adam, Saviola, Arek - Locza

* REZERWOWI  Witek - grał u przeciwników

* STRZELCY     Locza 4 , Arek 2 , Adam 2 , Łysy 2 , Saviola 1

* ASYSTY         Arek 3 , Saviola 3 , Żółw 2 , Adam 1 , Locza 1 , Łysy 1

* RELACJA
Pierwsze minuty jak zwykle wyrównane, wynik był na "styku" 4:5 dla Studentów. Z zbiegam czasu mecz zaczął wymykać nam się spod kontroli co spowodowało kolejną bolesną porażkę Perły. Nie potrafiliśmy podnieść się tak jak to często bywało i zasłużenie przegraliśmy.

+ PLUSY
   - dobry początek (koncentracja i walka)
   - Łysy wrócił do swojej wysokiej formy

- MINUSY
   - brak bramkarza
   - Lis po kontuzji jest cieniem zawodnika sprzed kilku miesięcy
   - nie wytrzymaliśmy kondycyjnie
   - brak chociażby jednego rezerwowego
   - problemy z defensywa

Prywatne spostrzeżenia :
Muszę stwierdzić z przykrością, że naszą drużynę dopadł kryzys. Ostatnie dwa mecze wołają o pomstę do nieba!
Poważnym mankamentem całego zespołu jest gra defensywna (40 straconych goli w ostatnich meczach!). Chciałbym zaznaczyć, że nie winię tutaj bramkarza czy obrońców tylko WSZYSTKIE formacje. Mamy zbyt dużo luk, dziur, rywale zbyt łatwo dostają się w obręb naszego pola karnego i łatwo wypracowują sobie sytuację strzeleckie.
Zastanawiam się czym spowodowana jest tak słaba gra defensywna ?

a) nie najlepsza kondycja - przez co nie mamy sił na powrót i rywal ma przewagę liczebną w ataku
b) brak komunikacji - czasem warto krzyknąć partnerowi "pilnuj tego z lewej"
c) jesteśmy zbyt mało agresywni - czasem musimy się zdecydowanie przepychać, wsadzić nogę i wykopać rywalowi piłkę
d) należy popracować nad współpraca w obronie, nad przekazywaniem sobie zawodników
e) nasi pomocnicy mają wiele walorów ofensywnych jednak w defensywie "cierpią"

To tylko moje wstępne spostrzeżenia. Nikogo nie krytykuję, chcę tylko abyśmy poprawili kilka elementów w swojej grze. Fajnie jakby inni zawodnicy podzieli się swoimi poglądami.
Wierzę, że zażegnamy ten chwilowy kryzys i znów zaczniemy wygrywać!

Ostatnio edytowany przez Arek (2010-11-15 15:06:33)


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#2 2010-11-15 15:13:53

 Saviola

Moderator

2791632
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 309

Re: Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

Generalnie sprawa wygląda następująco : jest atak, wszyscy ochoczo z wolą walki wyruszają z akcją ofensywną do przodu, zostaje może jeden obrońca, aż tu nagle bach, strata piłki, idzie dzida tudzież jedno celne podanie druzyny przeciwnej i mają sytuację 3 vs 1 + 'bramkarz' i niestety, tak głównie tracimy gola.
Inna sprawa jest taka, że skoro już chcemy bronić od połowy, to na połowie drużyny przeciwnej, albo tuż na lini biega i agresywnie walczy o piłkę jeden zawodnik (nominalnie locza)
jeśli biega więcej niz jeden zawodnik, znów idzie prostopadłe podanie do przodu i drużyna przeciwna ma 100% sytuację bramkową.
Albo panowie się spinamy wszyscy i tak jak zapierdzielaliśmy do przodu tak samo wracamy i odbieramy piłkę, albo nie mamy o czym mówić...
Wiem że to tylko 'sparing' ale wyszły nasze największe błędy.
Tak zgadzam się ze zdaniem Arka - Perła przechodzi kryzys, dobrze, że objawia się on pod koniec sezonu <zaraz zima i nowy rok> więc będzie dużo czasu na indywidualne ćwiczenia, oraz na przemyślenie co robiliśmy źle, jak to poprawić i wgl.
Generalnie moim zdanie powinno być 3 obrońców, bo 2ch to jest za mało, w tym jeden biega w jedną i w drugą stronę, pomaga w ofensywie i defensywie.

Ja w tym meczu niestety czasami nie wracałem, oraz miałem głupie straty co też w pewnym stopniu zadecydowało o prostych sytuacjach dla studentów.


Visca El Barca!

Offline

 

#3 2010-11-15 16:17:40

 Mlot

ZIZOU

568721
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 471

Re: Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

Saviola napisał:

jeśli biega więcej niz jeden zawodnik, znów idzie prostopadłe podanie do przodu i drużyna przeciwna ma 100% sytuację bramkową.

Mnie osobiście ciekawi dlaczego my takich sytuacji nie mamy? Przecież to banał - środkowy pomocnik (w przypadku kortów też obrońca) przy piłce, i skrzydłowi zbiegają do środka, lub nawet napastnik, wcześniej do podobnego sprintu się ustawia...? Prawonożny zbiega z lewej (analogicznie lewonożny), piłkę ma na lepszej stopie, i całą bramkę do dyspozycji.. Ale ilość tych sytuacji w naszym wykonaniu da się policzyć na palcach jednej ręki, a to moim zdaniem jeden z najprostszych sposób na gola.


Co do obrony, nie lubię te elementu, nie tylko dlatego, że każdy woli być w posiadaniu piłki, ale również dlatego, że w obronie jestem jak przysłowiowy dzieciak, któremu kradniemy lizak (w sensie, że łatwo mnie przejść xD). Doświadczenia w tym elemencie też sporego nie mam, ale jak dla mnie leży u nas krycie. Ktoś zostanie ograny, np. X minie zawodnika A, potem zawodnik B kryjący Y, musi zaatakować X, ale do czystego Y, nie podejdzie żaden C, D, E, a co gorsza nie wróci się do niego A (sam wielokrotnie taki błąd popełniam). To chyba na tyle.


ZIZOU!

Offline

 

#4 2010-11-15 20:15:31

Lisu

prezes

10817029
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 457

Re: Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

Arek napisał:

* SKŁAD          Lis - Żółw, Łysy - Adam, Saviola, Arek - Locza

Byłem uznawany jako bramkarz ?! ;D

Arek napisał:

- MINUSY
- Lis po kontuzji jest cieniem zawodnika sprzed kilku miesięcy

Jedynie co mogę powiedzieć to to, iż boje się jeszcze o dalszą kontuzje kolana i nie potrafię grać w presji czy dosłownie - powadze. To, że podczas gry się śmieje i gadam najróżniejsze głupoty nie znaczy, że mam wyjebane już na grę. Cały czas tyram i się staram o efektywna grę, a to że gram ogólnie jak gram, to już nie moja wina
Najlepiej jak się mówi gdy jestem przy piłce: "nie wiem co ty odpierdolisz, więc nic nie robię" - coś w tym sensie. No kurwa... jak zobaczę, że wybiegasz lub pokazujesz się to podam, a tak to biegnę jak pojebany do przodu lub wypierdalam na aut.

Arek napisał:

Zastanawiam się czym spowodowana jest tak słaba gra defensywna ?

Brak komunikacji, orientowania się kto kogo kryje. Opierdalanie obrońców oto, że nic nie robią lub podają źle, ale kurwa nikt z przodu się nie wystawa, aby mu odegrać/podać, stoicie jak kołki (sorry;D).

Arek napisał:

To tylko moje wstępne spostrzeżenia. Nikogo nie krytykuję, chcę tylko abyśmy poprawili kilka elementów w swojej grze.

Ok.

Moim zdaniem po prostu jest za sztywno na boisku ^^

Offline

 

#5 2010-11-16 13:24:08

 Locza

El Loco

11283231
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 434

Re: Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

Lisu napisał:

Opierdalanie obrońców oto, że nic nie robią lub podają źle, ale kurwa nikt z przodu się nie wystawa, aby mu odegrać/podać, stoicie jak kołki (sorry;D).

Bynajmniej nie. Można nie lubić dalekich pił granych od obrony, ale jeśli wszyscy przeciwnicy są na naszej połowie lub w środku boiska, przegrywamy, a z przodu jestem zupełnie niekryty ja a do tego jeszcze Arek, to nie można tu mówić o tym, że się nikt z przodu nie wystawia... tutaj już raczej właśnie obrona wali sprawę. Żółw np. kumał o co chodzi i zagrywał długie piły, widząc, że ktoś z przodu wystawia się na pozycję.


____________________________________________________________________________________
Tak młody jak dziś, nie będziesz nigdy.

Offline

 

#6 2010-11-16 15:16:59

Lisu

prezes

10817029
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 457

Re: Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

Taa, zanim cokolwiek zrobię to już leci do mnie Kulig i co, mam mu tą piłką pierdolnąć w ryj i dzida do przodu bo ty akurat teraz jesteś nie kryty ? Ktoś z pomocy też musiał by się bardziej wychylić.  Jak już mam miejsce to albo źle walne i źle poleci, albo wy nie przyjmujecie - chociaż to pierwsze się ostatnio częściej zdarza ^^. W ogóle trzeba biegać - tak jak to mówił Saviol - bez piłki jak pojebany, uciekać tym co cię kryją.

Offline

 

#7 2010-11-16 15:40:17

Adam N.

prezes

Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 282

Re: Perła Wrocław 11 : 20 Studenci 14.11.2010r.

dobra Lisu, będę ci się więcej pokazywał w sobotę   a odnośnie Lisa gry, to ogólnie nie jest tak źle sądzę, to że jakieś błędy na ostatnim spotkaniu były, to nie znaczy że słaba forma. Dobrze wybijał, agresywnie wchodził a nad grą konstruktywną się jeszcze popracuje


<----  Tori Black !

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgossip girl www.domki-letniskowe.biz.pl klej lakma