Perła Wrocław

Oficjalne forum drużyny Perła Wrocław

Ogłoszenie

Każdy, kto posiada nr gg, ma go podać w swoim profilu - pomoże nam to w kontaktach między sobą!

#31 2010-11-08 17:58:18

Dvidk

Gość

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Tak czytając te wasze posty wpadła mi jedna idea do głowy.

Na początku zebraliście się, żeby razem pograć w piłkę .Tylko dla zabawy, bez żadnej spinki. Wtedy grał każdy i oczywiście po równo. Tych meczy ze studentami było mnóstwo i wszystkie traktowane były w 100% sparingowo. Myślę, że to może być waszym problemem. Jeśli tyle czasu przychodziliście na mecze i grał każdy, to teraz ciężko się przestawić do sytuacji, gdzie nagle zagrać ma tylko 1 skład (z 1-2 zmianami), ponieważ mecz jest o punkty. Stąd pojawił mi się w głowie taki lekko karkołomny pomysł, który byłby pewnym "złotym środkiem", czyli: jedna sobota mecz w PA, druga sobota mecz towarzyski. No i tutaj zasady będą jasne. Podczas meczy PA każdy gra na 100%, jednak zmiany są ograniczone do sytuacji kiedy są one naprawdę potrzebne. W wypadku meczy towarzyskich (nawet sami ze sobą) gra każdy, po równo. Byłaby to również dobra okazja do "pokazania" się na boisku, bo nie ukrywajmy, że 1 skład jest dość jasno określony, a zawodnicy na meczach PA 5minutowym występem nie są w stanie nic zdziałać.
Żeby ludzi z 1 składu "zachęcić" do pojawiania się na meczach towarzyskich można wprowadzić pewne sankcje.... tutaj inwencja już w waszych głowach, ale ogólnie przyjęte jest, że kto olewa treningi nie gra w lidze (nie zależnie czy to PA, terenówka czy ldj). Takie połączenie spełni (mam nadzieję) oczekiwania i tych, którzy chcą grać na poważnie, i tych, którzy grają dla funu.

W waszej drużynie tkwi pewien potencjał. Przyznam, że nieraz jestem pod wrażeniem tego jak rozgrywacie piłkę, zdarzają się jednak słabsze momenty (które zdarzać się muszą ;p), ale momentami gracie naprawdę niezłą piłkę. Jednak mecze chyba przegrywacie psychiką (mimo że końcówki w wykonaniu perły są legendarne ;p), no i zmianami. Wiem, że zmiany to zło konieczne, ale dla mnie to najgorsze co może być. Gdy się schodzi na ławkę (już pomijam, że w udanym spotkaniu), to momentalnie mięśnie zastygają. Po wejściu za 5minut nawet zawodnik grający dobrze potrzebuje dobrych 2-5 minut na rozegranie się, a co tu zrobić, jak za 10minut zmiana?

No... bo gdyby ktoś zaczął grę w piłkę traktować naprawdę poważnie, to zapraszam na testy do Forzy, zarówno do juniorów jak i seniorów

 

#32 2010-11-08 18:03:55

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Uważam, że pomysł Dwida jest ciekawy i na pewno do przedyskutowania. Pierwszy skład na playarenę mógłby być wybierany właśnie na podstawie meczu towarzyskiego.
Bardzo ciekawa koncepcja


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#33 2010-11-08 18:17:42

Adam N.

prezes

Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 282

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

dobrze Witek mówisz: Locza nie rozumie mojego poglądu.. nie mam wyjebane i tak samo jak większość z was przypuszczam, gram dla przyjemności i (wielkie NIESTETY) załuję czasami tego, bo wielokrotnie myślałem nad karierą piłkarską. Zdecydowałem: nie piłka nożna, ale nauka, albo inaczej: po prostu nie kariera sportowa. Nikt Ci Locza oprócz Arka ręki nie podniósł, bo wy albo przez to , że będąc starszymi (Arek trochę mocniej , Ty zaledwie o rok) bufonicie się za bardzo albo może przez to że Arek jest kapitanem a Ty adminem tej skromnej stronki to już pokazujecie (z przykrością przyznaję) brak szacunku dla innych osób. Lisu, Witek, Młot trafnie to określili, że gramy dla przyjemności, nie o żadne trofea, nikt nie myśli CHYBA o żadnej karierze... a żeby być takim ambitnym odnośnie futbolu to trzeba tylko i wyłącznie myśleć o karierze. Arek jak Ty na Witka mówisz, ze nigdy nie myślał poważnie o futbolu, możliwe , że masz rację ale tego nie wiesz, ale jestem pewien w 100% że obecnie wogóle Witek nie myśli poważnie o futbolu , bo grałby w śląsku. Nawet system , który chcecie ze zmianami.. mi to jest bez różnicy osobiście, ale grając w pierwszym składzie trudno byłoby mi się patrzeć na osobę marznącą na ławie i sądzę, że jakby nikt inny nie chciał się zmieniać to tylko ja bym to najwyżej z nią robił. Jakbym miał nie grać w owym pierwszym składzie to albo bym przyszedł na drugą połowę, żeby kogoś zmienić albo bym nie przychodził jakby ktoś chciał inny być rezerwowym. Dlatego ja jestem za tym , żebyśmy cofnęli stan gry do okresu przedwakacyjnego, wyluzowali co nieco i grali tak jak wcześniej za wyjątkiem bycia w Playarenie i grania z innymi drużynami


<----  Tori Black !

Offline

 

#34 2010-11-08 18:22:24

Lisu

prezes

10817029
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 457

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Ten wyżej dobrze mówi !

Adam N. napisał:

Dlatego ja jestem za tym , żebyśmy cofnęli stan gry do okresu przedwakacyjnego, wyluzowali co nieco i grali tak jak wcześniej za wyjątkiem bycia w Playarenie i grania z innymi drużynami

Polać mu ! \o/

Offline

 

#35 2010-11-08 18:54:26

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Adam czy Ty nie rozumiesz, że nie nikt nie chce się tutaj "bufonić". A czemu nic nie powiesz na pomysł Dwida (wg mnie bardzo dobry)... Milczysz, bo zwyczajnie boisz się rywalizacji o miejsce w składzie.
Chcemy tylko żeby na meczach playareny grali zawodnicy w najlepszej formie (wiem wiem tak tego nie skumasz, bo to nie złote kalesony i co nam po tej playarenie - każdy powinien grać równo).

Rozumiem, że zostajemy przy układzie "każdy gra po równo", dla zabawy, bez spinki itp.

CO POWIECIE O POMYŚLE DWIDA ?? Czekamy na opinie...

Ostatnio edytowany przez Arek (2010-11-08 19:03:36)


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#36 2010-11-08 19:46:57

 Saviola

Moderator

2791632
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 309

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Ostrzeżenie : jeśli jesteś np Lisem(bez urazy) i nie chce Ci się czytać długich postów, omiń mój <ok>

Generalnie jaki by to mecz nie był, to w większości staram się zagrać jak najlepiej, a PA to już na 100%.
Czasem jest tak że jest mecz w ktorym gram dobrze <dragonsi>  a niektóre że troszke gorzej <absolwenci lo12>.
Tylko jest jedna bardzo ważna sprawa, a mianowicie trudno jest określić czy dany skład który np Arek wystawi do gry jest w formie, czy tez i nie.
Nie umiem tego dobrze wyjaśnić, więc mogę troche namieszać.
Zdarza się tak, ze np Ja wyjdę w podstawowym składzie i w jednym meczu jestem w wyśmienitej formie i wgl, a 2 mecz jest zupelnie na odwrot.
A z racji że nie mamy treningów to ciężko jest wybrać podstawowy sklad w formie.

Co do zmian - one powinny być naszym atutem a nie wręcz przeciwnie. Ale tak jak juz ktoś wyżej napisał: pograsz 5 min, usiądziesz, po czym
znow wejdziesz i zanim Ci się mięsnie znów 'włączą' to będziesz musiał zejść.
Albo ustalamy zmiany co 15 minut, żeby każdy miał odpowiednią ilość czasu na udowodnienie swojej wartości, albo wybieramy skład, który gra cały czas i będzie 1,2 zmiany.
Myślę, że ja z Młotem byłbym wstanie się dogadać indywidualnie między sobą co do zmian i byśmy się zmieniali albo co 10-15 minut, albo jak już komuś
by nie szło, to by sam sygnalizował zmianę ale również nie sępił i nie grał całego meczu.
I odpowiednio stworzyłbym takie dwójki zawodników którzy między sobą się dogadują i się zmieniają nawzajem.
Inny pomysł: na mecz maksymalnie 'zgłaszamy' 8-9 zawodników, w tym 6-7 do gry a dwóch pozostałych na zmiane, ale na zmianie nie może być 2 pomocników, albo 2 obronców,
tylko jeden obronca, jeden pomocnik/napastnik, bo moim zdaniem jak wejdę ja, albo jakiś inny ofensywny zawodnik to raczej skupi się m.in na atakowaniu niż na bronieniu,
ponieważ taka jest ich już natura. Oczywiście są wyjątki (Łysy, Jarek).

Ja tam mogę przyjść na mecz i siedzieć na ławie jeśli jest ktoś lepszy ode mnie, który da więcej dobra dla druzyny, co spowoduje więcej korzysci. Jesteśmy drużyną
więc liczy się dobro i wynik całego zespołu a nie moj wlasny interes i czy sobie pogram 90 min czy 20.

Z dupy strony wszystko napisane, sory, jestem zmeczony. Jak coś mi przyjdzie jeszcze do głowy to napisze o tym.


Co do pomysłu Dvida - jest ok. ale myślę że należy go wprowadzić od nowego sezonu, tudziez bardziej roku, po zimie, bo teraz to i tak zostana nam góra 4 mecze i już będzie targało na przełęczy i zobaczycie, jeszcze będzie brakowało osob do gry.

Dziękuję dobranoc.


Visca El Barca!

Offline

 

#37 2010-11-08 19:55:40

 Arek

KAPITAN PERŁY WROCŁAW

10817029
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 947

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Mądrze gadasz i ja Cię popieram, ale zbyt wielu zwolenników nie znajdziesz chyba, a baaaaardzo szkoda:(


____________________________________________________
"Ważne jest, aby zawsze kochać piłkę"
                                                                    Hala Madrid !

Offline

 

#38 2010-11-08 19:59:58

 Mlot

ZIZOU

568721
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 471

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Saviola napisał:

Myślę, że ja z Młotem byłbym wstanie się dogadać indywidualnie między sobą co do zmian i byśmy się zmieniali albo co 10-15 minut

Mi pasi.


ZIZOU!

Offline

 

#39 2010-11-08 20:24:07

Lisu

prezes

10817029
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 457

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Hahah Saviol rozwaliłeś mnie, ale przeczytałem, w PA można ustawić sobie takie dwójki/trójki do zmian.
Co do braku chęci innych do gry i jak Aruś napisze mi, że brakuje, to będę mógł zagrać jak coś. Wiem, że nie lubicie ze mną grać bo zawsze rozwalam mecze czy tą poważną atmosferę którą tak lubicie i się spinacie. Zawsze grałem na swoje 100%, aby się zajebać, a to, że jestem debilem i latam i gadam czasami jak pojebany to nie moja wina ^^.

Kiedyś padła propozycja, iż pierwsze 9 czy 10 osób które się zgłoszą najszybciej, to grają na bank. Nie wiem, dawno mnie nie było, może dalej trzymacie się tego i może to też było by dobre ?

Aaaa i czytam prawie wszystkie posty, tylko czasami Loczy omijam jak walnie litanie 2-3x pod rząd. ;D

Ostatnio edytowany przez Lisu (2010-11-08 20:26:39)

Offline

 

#40 2010-11-08 21:09:39

Adam N.

prezes

Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 282

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Aaaa i czytam prawie wszystkie posty, tylko czasami Loczy omijam jak walnie litanie 2-3x pod rząd. ;D   
zes dowalil XDD... Aruś, dvida pomysłu nie skomentowałem, bo pisząc posta on dopiero napisal swój pomysł a ja sobie wyszedłem z ziomkami na dwór i dopiero na chacie. Już jak dla mnie lepszym pomysłem jest taka gra jak Saviol mówi, że nie co 5 minet ale co 10 ! może być i 15 ! co do ,,dwójek" to możemy sobie jak nam się zechce wybrać , daję przykład ja z Saviolem , no ale to już duperel. i taka sugestia: jeśli czasami mamy w hooy osób do gry z Perły 10-12 i tak bardzo często się zdarza nawet ostatnio (choć mieliśmy już ustawkę z tamtymi, więc wiadomo ze juz gralismy), to nie musimy koniecznie grać w playarenie, ale walnąć sobie meczyka między sobą, no chyba że niektórzy są zbyt ambitni i uważają zwykłą koleżenską grę dla przyjemności z stratę czasu i sił.


<----  Tori Black !

Offline

 

#41 2010-11-08 21:40:00

 Mlot

ZIZOU

568721
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 471

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Jeżeli chodzi o mnie już kilku(nasto)krotnie mówiłem, że bardzo lubię te gierki wewnętrzne (lub studenci np.), i kiedy tylko jest okazja warto grać, bo potem tylko to zaprocentuje w meczach "oficjalnych" a i takie rozluźnienie się przyda, bo w tych meczach akurat wynik to sprawa czwartorzędna. : )


ZIZOU!

Offline

 

#42 2010-11-08 22:17:56

 Locza

El Loco

11283231
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 434

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Osobiście, popieram pomysł Dvida. Co do zmian, nadal obstaję przy tych 'gra 1. skład, zmiany w razie konieczności'. Powiedzmy sobie szczerze... nie mamy żelaznych płuc. Każdy (za wyjątkiem bramkarza) po pewnym czasie na boisku - 10, 15, 20 min. się zmęczy, więc rotacje wyjdą same z siebie.

Co do psychiki, bo jest to ważna rzecz, nie sądzę, aby logicznym było ściąganie na siłę zawodnika 'na gazie', który od 10 min. gra naprawdę bardzo dobrze. Przy świetnej grze zejdzie sam, gdy się zmęczy i już samo to zadecyduje o trochę obniżonej efektywności - wniosek? Zmiana. Jeśli zawodnik gra dobrze i ma siły, nie ściąga się go.

Adam N. napisał:

Nikt Ci Locza oprócz Arka ręki nie podniósł, bo wy albo przez to , że będąc starszymi (Arek trochę mocniej , Ty zaledwie o rok) bufonicie się za bardzo albo może przez to że Arek jest kapitanem a Ty adminem tej skromnej stronki to już pokazujecie (z przykrością przyznaję) brak szacunku dla innych osób.

Więc przemianujmy kapitana. Załatwisz równie wiele meczów co Arek? A co do "skromnej stronki" po 1. dość aktywnie się na niej udzielasz, po 2. to że jestem adminem nie daje mi żadnych dodatkowych kompetencji (sam ich sobie nie daję), a jedynie dbam o jakiś porządek, po 3. mówiąc w ten sposób sam nie szanujesz nas i tego co robimy, a wysilamy się odrobinę bardziej niż Ty.


____________________________________________________________________________________
Tak młody jak dziś, nie będziesz nigdy.

Offline

 

#43 2010-11-08 22:28:33

Adam N.

prezes

Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 282

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

1. mówiąc w jaki sposób nie szanuję?  2. nie chcę zmieniać Arosława  3. udzielam się na tej stronce, żeby dobrze załatwić nasze wspólne sprawy    4. właśnie nie mówię, że ta stronka daje ci dodatkowe kompetencje , ale ty tak właśnie myślisz


<----  Tori Black !

Offline

 

#44 2010-11-08 23:06:44

 Locza

El Loco

11283231
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 434

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Ty siebie rozumiesz? Konkretnie chodzi o to, jak to się ma do tego co powiedziałem... i co Ty powiedziałeś wcześniej. Wg mnie, bynajmniej nie odpowiedziałeś mi...


____________________________________________________________________________________
Tak młody jak dziś, nie będziesz nigdy.

Offline

 

#45 2010-11-08 23:12:03

 Saviola

Moderator

2791632
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 309

Re: Perła Wrocław 10 : 20 Spartan Leśnica 06.11.2010r.

Chłopaki. Myślę, że większośc poglądów została  wyjawiona/przedstawiona i proponuję zamknąć ten temat i dać sobie chwile na wstrzymanie bo powoli atmosfera robi się nie ciekawa.
Ten mecz nam po prostu nie wyszedł, jesteśmy jednoscią, druzyną i jako drużyna daliśmy dupy. oby następne mecze były lepsze.
Proszę o zablokowanie tematu.


Visca El Barca!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plimiona dla psa wypożyczalnia samochodów dostawczych materace hilding